Choć coraz więcej modeli smartfonów jest reklamowanych jako wodoodporne: nie oznacza to jednak, że możesz bez żadnego ryzyka korzystać z telefonu w wannie czy nad wodą.

Przede wszystkim należy zapamiętać, że nowoczesne smartfony są wodoodporne tylko w częściowym zakresie – co prawda jest on podawany przez producenta, jednak nie warto niepotrzebnie ryzykować. Jeśli nie wiesz, czy Twój telefon posiada dużą wodoodporność, lepiej nie narażaj go na kontakt z wodą. Jeśli jednak smartfon wpadnie Ci do wody lub zaleje się wodą – należy działać szybko. Wyłącz swój telefon i rozłóż go na tyle, na ile jest to możliwe. Jeżeli możesz, wyjmij baterię oraz delikatnie osusz telefon za pomocą papierowego ręcznika. Nie włączaj go, dopóki nie zyskasz pewności, że wnętrze już wyschło.

Korzystanie z suszarki lub grzejnika nie jest najlepszym pomysłem – nowoczesne telefony źle reagują na zbyt wysoką temperaturę. Zamiast tego należy uzbroić się w dużą cierpliwość oraz pozostawić telefon do wyschnięcia. Jeśli jednak nawet po upływie dłuższego czasu smartfon nadal nie działa, konieczna będzie wizyta w serwisie. Nie zawsze da się uratować zatopiony telefon – im dłużej przebywał w wodzie, szczególnie na dużej głębokości, tym trudniej będzie przywrócić mu pełną sprawność. Dzięki usługom serwisu masz możliwość odzyskania ważnych zdjęć, kontaktów czy innych materiałów. Zapobiegaj zamoczeniu telefonu, a nad wodą korzystaj ze specjalnych wodoodpornych futerałów. W ten sposób ograniczysz ryzyko uszkodzenia smartfona przez wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *