Smartfony są wielofunkcyjnymi urządzeniami, po które najchętniej sięgają młodsze osoby; nie oznacza to jednak, że starsze osoby nie powinny decydować się na nowe technologie.

Wręcz przeciwnie: odpowiednio skonfigurowany smartfon będzie dużym ułatwieniem, a początkowe trudności z obsługą szybko zostaną zrekompensowane przez korzyści związane z użytkowaniem telefonu. Przede wszystkim nowoczesne smartfony oferują szereg aplikacji, które są doskonałą propozycją również dla starszych osób. Wszelkiego rodzaju przypomnienia, jak chociażby aplikacje pozwalające na kontrolę brania leków, to prosty sposób na to, by starsze osoby regularnie przyjmowały lekarstwa.

Zaawansowane aplikacje dla cukrzyków czy specjalne narzędzia do wprowadzania wyników badań również będą pomocne przy codziennym dbaniu o zdrowie. Jednak starsze osoby równie chętnie będą korzystały również z możliwości przeglądania stron internetowych, docenią także z pewnością możliwość ułatwionego kontaktu z najbliższymi. Warto zainstalować w smartfonie seniora aplikację do połączeń video.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *